Други, Новини, Спорт

Малките волейболисти на СОУ „Отец Паисий” – общински шампиони

Отборите – момичета и момчета, от прогимназията /5-7 клас/ на СОУ „Отец Паисий“ станаха шампиони на общинските ученически игри по волейбол.
Момичетата победиха връстничките си от ОУ „Митрополит Авксентий Велешки“ с 2:0 и ще представят нашата община на областното първенство. Момчетата на „Отец Паисий” пък се наложиха на финала над тима на ОУ „Св. св. Кирил и Методий”. След тях останаха другите два участващи състава – на ОУ „Митр. Авкс. Велешки” и на ОПУ „Неофит Рилски“.
„Общинските състезания в рамките на Ученическите игри приключват тази седмица”, информира Жулияна Костова, гл. експерт „Образование, младежки дейности и спорт” в Общината.
В сряда, на 18 февруари, от 9 ч. в „Арена Самоков” са турнирите по футбол в две групи: 8-10 и 11-12 клас. В същия ден, но от 10 ч. е надпреварата по лека атлетика за 5-7 и 8-10 клас в закритата зала до ст. „Искър”. Ученическите игри завършват със състезания по бадминтон за 5-7 и 8-10 клас на 19 февруари в залата на ОПУ „Неофит Рилски”.