Малшанс за “Рилски спортист” в първия мач от турнира за Купата на ФИБА Европа

Снимка: ФИБА

“Рилски спортист” загуби с минималното 67:69 първия си двубой от груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа. Мачът се игра на 26 януари в “Арена Самоков”, където ще се състоят всички срещи от група В.
Нашите момчета излязоха сякаш малко стъписани на паркета и се нуждаеха от над 4 минути, за да поразят коша на противника. Логично в края на частта австрийците имаха преднина от 20:12. Още във втория период обаче разликата бе неутрализирана и двата тима се оттеглиха на почивката при 31:31. Последваха силни минути за домакините и след 30 мин. игра те вече имаха преднина от 6 точки – 55:49. “Капфенберг” реагира на предизвикателството и отново върна паритета в резултата, за да запази интригата до самия край на двубоя. Тогава настъпи истинска драма, а отборите си размениха първо по един успешен опит от зоната за 3 точки, а впоследствие направиха и по една грешка в своите атаки. Последната дума в мача бе за гостите, които реализираха победен кош секунда преди края и се поздравиха с важен успех.
Самоковският отбор наблегна на колективната игра, а най-много точки в мача записаха Трей Портър (12), Тихомир Желев (11) и Златин Георгиев (10).
Гостите пък разчитаха предимно на трима точконосители – американците Ерик МакКлелан (17) и Алекс Ерера (16) и сърбинът Немяна Кръстич (13).
“Рилски спортист”: Златин Георгиев 10 + 6 борби, Павлин Иванов 9 + 5 асистенции, Брендън Браун 9, Николас Карвачо 8 + 7 борби, Алекс Симеонов 6 (Трей Портър 12, Тихомир Желев 11, Николай Георгиев 2, Деян Карамфилов, Мирослав Васов).
“Капфенберг”: Алекс Ерера 16 + 7 борби, Томас Шрайнер 5 + 7 асистенции, Ей Джей Търнър 4 + 6 борби, Ян Мошик 3, Дрю Кока (Ерик МакКлелан 17 + 6 борби, Неманя Кръстич 13, Деян Чигоя 9 + 5 борби, Джъкстин Бригс 2).
В другия изцяло украински мач от групата “Прометей” победи “Киев” със 72:66.
Следващият мач на нашите момчета ще бъде срещу “Прометей” на 28 януари.