“Марек” загуби в Самоков от руснаци първия мач в Шампионската лига

Снимка: архив

Волейболистите на “Марек Юнион-Ивкони” загубиха с 1:3 гейма /20:25, 27:25, 16:25, 20:25/ от “Локомотив” /Новосибирск/ първия си мач в тазгодишната Шампионска лига. Двубоят се игра на 6 ноември в “Арена Самоков”. Гостите показаха висока класа, макар че пристигнаха с втория си отбор и без старши треньора Андрей Воронков. Причината руснаците да дойдат без най-добрите си играчи бе дербито със “Зенит” /Санкт Петербург/ в държавното първенство.
Дупничани дадоха каквото можаха, като с известна доза късмет успяха да измъкнат втория гейм, въпреки че почти през цялото време изоставаха в резултата. В останалите части ясно си личеше превъзходството на гранда от Новосибирск.
Два автобуса с привърженици на “червено-белите” от съседния град придадоха колорит на срещата.
“Очаквахме да вземем повече от мача, още повече, че гостите пристигнаха с втория си състав. Все пак съм доволен от момчетата, те се стараха, колкото могат”, сподели след двубоя наставникът на българите Найден Найденов.