Други, Новини, Спорт

„Марек” загуби от испанци в Самоков

Снимка: архив

Волейболният шампион на България „Марек Юнион-Ивкони” /Дупница/ загуби от испанския КАИ /Теруел/ в „Арена Самоков” с 0:3 гейма /21:25, 23:25, 23:25/. Двубоят от четвъртия кръг в група В на Шампионската лига се състоя на 18 декември. Дупничани регистрираха трето поражение от 4 мача и бяха изместени от съперника си в срещата в битката за третото място и евентуално класиране за втория по сила евротурнир за Купата на ЦЕВ.
Волейболистите от Дупница бяха победили само седмица по-рано КАИ и очакванията на волейболната общественост бяха за по-оспорван двубой. Най-много точки за подопечните на треньора Найден Найденов реализира Георги Елчинов /13/. Българите водеха при второто техническо прекъсване във всеки от геймовете – 16:14, 16:14 и 16:15, но допуснаха нелепи обрати в решителните моменти.
В следващия кръг от надпреварата „Марек” ще приеме в Самоков полския „Ястжембски Венгел”. Срещата е на 22 януари от 19.00 ч.