„Марек” попари надеждите, вече сме предпоследни

„Марек” продължи победния си марш по стадионите в Югозапада с резонен успех 2:0 над ФК „Рилски спортист” на 11 ноември. Пред около 250 зрители на ст. „Искър” дупничани си оплетоха кошницата с по едно попадение през двете полувремена.
В 36-ата минута гостите получиха правото на пряк свободен удар на дъгата на наказателното поле. С изпълнението се зае Светослав Георгиев, който врътна неспасяемо топката в долния десен ъгъл на Зографски за 0:1.
Домакините веднага изнесоха играта в по-предни позиция и само за пет минути чрез Ивайло Захариев-Пиф и Янко Ангелов изпуснаха да изравнят. Силните шутове на двамата минаха на сантиметри от целта.
След почивката гостите продължиха да владеят по-често топката и в 70-ата мин. логично стигнаха до второ попадение – дело на Димитър Георгиев. Младокът засече перфектно центриране отдясно на черната перла Джаейоба и сложи точка на спора.
В стартовите 11 за „Рилски” излязоха само четири от старите пушки – защитниците Иван Иванов и Ивайло Райчев, халфът Никола Бойчев и капитанът Димчо Маринов. Старанието на квартета обаче не стигна дори за точка.
В следващия кръг „Рилски спортист” има тежка визита на „Перун”. Сблъсъкът в Кресна е на 18 ноември, неделя, от 14 ч.

15. Р. спортист 13:34 7
16. Миньор /БД/ 4:34 1