Миро Васов наниза 18 т. на Албания и поведе националите към първа победа на Евро 2018

Националният отбор на България срази Албания с 84:54 на 14 юли в зала “Универсиада”. Това бе първа победа за възпитаниците на Константин Папазов на Европейското първенство за младежи до 20 г., като те имат и една загуба от Словения на старта.
Домакините контролираха събитията на терена и постепенно трупаха преднина, за да се оттеглят на почивката с аванс от 12 пункта при 37:25. Решаваща за крания изход на срещата бе третата част, в която “лъвовете” изнесоха истинска лекция на албанците и това се отрази и на резултата в тези 10 мин. – 31:12. В последната четвърт тръпката от участието на европейско първенство усетиха всички играчи в нашия отбор, а разликата от 30 точки в общи линии се запази.
Юношата на “Рилски спортист” Мирослав Васов отново бе във вихъра си. Той наниза 18 точки за 26 минути на паркета, към които добави 4 борби и 1 “чадър”. Така Васов се превърна във втория най-резултатен състезател за “трикольорите” след Иван Алипиев, приключил мача с 21 точки.
Днес от 18.15 ч. в зала “Универсиада” България ще се изправи срещу тима на Словакия.