Младежите на “Рилски” с първа победа в “А” група, надвиха “Видабаскет” като гост

Вторият отбор на “Рилски спортист” записа първа победа в западната “А” група след като се наложи с 82:62 при гостуването си на “Видабаскет” във Видин на 4 ноември.
Самоковци спечелиха първата част с впечатляващите 18 точки разлика при 29:11 и сякаш си подсигуриха крайния успех в срещата. Не на това мнение бяха домакините, които намалиха изоставането си до почивката на едва 7 пункта при 38:45. “Рилски” обаче отново вдигна оборотите след паузата и набързо си върна двуцифрената преднина в резултата, ограничавайки видинчани до едва 8 точки през третата част. До края мачът в зала “Фестивална” се доиграваше, а двамата наставници Николай Колев и Борислав Трифонов включиха в игра всичките си състезатели.
Лидерът на самоковския състав Мирослав Васов изигра силен двубой и бе близо до трипъл-дабъл с 22 точки, 8 отнети топки и 7 борби. Пламен Стефанов реализира 17 пункта, а Даниел Стефанов и Стоян Георгиев добавиха съответно 12 и 10 точки. Центърът Николай Гелов също бе на висота с 11 борби и 8 точки.
“Рилски спортист 2”: Васов 22, Пл. Стефанов 17, Д. Стефанов 12, Георгиев 10, Гелов 8 /Манов 6, Стоянов 3, Николов 2, Боянов 2, Попов/.
В следващия кръг възпитаниците на Борислав Трифонов приемат на 11 ноември, неделя, от 17 ч. непобедения лидер в класирането “Академик” /София/.