Борба, Други, Новини, Спорт

Младите ни борци – № 1 на републиканското във Враца

Снимката е от 2012 г.

“Рилски спортист” е големият победител в държавния лично-отборен шампионат по класическа борба за момчета. На финалните състезания във Враца нашите спечелиха 4 златни, 1 сребърен и 3 бронзови медала и окупираха върха в генералното класиране с актив от 83 точки. Втори останаха домакините от “Ботев-93” със 78 т., а тройката оформи съставът на “Левски” със 72 пункта.
На най-високото стъпало на почетната стълбичка се изкачиха надеждите на клуба ни Божидар Вергилов /кат. 32 кг/, Спасимир Дойчинов /53 кг/, Красимир Крумов /66 кг/ и Мартин Кирилов /73 кг/. Четиримата пребориха в последните си схватки съответно Даниел Борисов /”Ботев-93″/, Антон Шкретов /”Р. спортист”/, Стефан Тодоров /”Васил и Георги Илиеви”/ и Спас Серафимов /”Левски”/.
Бронзови медали завоюваха Красимир Дормушев /38 кг/, Мартин Гергинов /53 кг/ и Борислав Генчов /85 кг/.
Извън тройката останаха Йордан Кудев /66 кг/ – пети, Момчил Трайков /47 кг/ – седми, Милчо Мирославов /66 кг/ – седми, Христо Димов /42 кг/ – осми, Радослав Каймаканов /85 кг/ – осми, Марио Мануилов /85 кг/ – девети, Даниел Тодоров /53 кг/ – девети, Димитър Керефеин /85 кг/ – десети.
222 състезатели от 29 клуба от цялата страна участваха в турнира. Играта бе по новите правила, наложени от ФИЛА, които имат за цел да спасят борбата като олимпийски спорт.