Момичетата до 16 г. завършиха на 7-о място във финалите на държавното първенство по баскетбол

Отборът на „Рилски спортист” за момичета до 16-годишна възраст завърши на седмо място във финалите на държавното първенство, състояли се от 10 до 14 юни в столичната зала „Триадица”.
Самоковките попаднаха в по-трудната група на шампионата и в първите си два мача играха с бъдещите финалисти от „Черно море” /Варна/ и „Септември” /София/. Нашите момичета загубиха тези срещи с идентична разлика – 51:72 и 48:69, а впоследствие отстъпиха и на тима на „Берое” /Стара Загора/ с 45:51. В спора за разпределение на местата от 5-о до 8-о възпитаничките на треньорката Маргарита Маринкова първо паднаха от „Дунав” /Русе/ с 49:64, а след това се наложиха над „Асеновец” /Асеновград/ с 68:33.
Отборът на „Рилски” бе съставен главно от момичетата от шампионския състав при 14-годишните отпреди година, които обаче сега са по-млади от своите опонентки на паркета и самото им класиране за финалния етап на надпреварата може да се отчете като успех.
Съставът на „Рилски спортист” /с най-доброто точково постижение на всеки състезател/: Ивана Бонева 19, Гергана Зашова 13, Радина Илиева 12, Цветина Радойкова 12, Деница Манолова 11, Гергана Никова 10, Моника Борисова 9, Виктория Ляпова 4, Полина Колева 4, Петя Янева 2, Емили Симеонова 2, Анна Мария Чилингирова 2, Анджела АлХусани 2, Ванеса Йорданова, Стелиана Лискова.