Борба, Новини, Спорт

Момичетата на „Рилски спортист” станаха отборни шампиони на държавното по борба

Голям успех постигнаха състезателките на „Рилски спортист” по време на държавното лично-отборно първенство по борба за момичета и кадетки, състояло се на 27 февруари в Бургас. Тимът ни стана отборен шампион при момичетата, където натрупа солидните 129 точки и изпревари с цели 30 пункта представителките на „Берое” (Стара Загора). Трети в подреждането пък станаха домакините от Бургас.
Две титли и още четири медала в индивидуалните направления подсигуриха шампионската титла на „Рилски спортист”.
Десислава Иванова стана републиканска шампионка в категория до 58 кг след като се справи на финала със съпротивата на Соломия Столяр от академията на бившата звезда на националния отбор Станка Златева.
Габриела Сичанова също стъпи на най-високото стъпало на почетната стълбичка след успех над Павлина Стойчева от „Черноморец” (Бургас) във финала в категория до 62 кг. Седмото място тук пък зае Еленита Ангелова.
Николета Цветкова и Бони Владимирова също стигнаха до финалните схватки при 66- и 70-килограмовите, където обаче отстъпиха на своите съпернички от Варна и София.
Мария-Анджела Красимирова заслужи бронзов медал при момичетата до 46 кг. Десета тук стана съотборничката й Таня Мутафчийска.
С бронзов медал от Бургас се завърна и Илинка Стефанова, станала трета в категория до 50 кг. Пета в този поток завърши Стефания Зашева, а Никол Трайкова стана шеста в кат. до 54 кг.
Още едно отличие спечелиха нашите представителки при кадетките. Николета Ефтимова се окичи с бронзов медал от преборванията в категория до 61 кг. Четвърта при 46-килограмовите стана Антония Тандова, а пета при участничките до 57 кг стана Ивелина Митова.
Успехите на самоковските възпитаници показват все по-добрата сработка в треньорската професия на баща и дъщеря Кашинови – Николай и Александрина, които са многократни републикански шампиони и служат за пример и вдъхновение на младите си последователи.