Момчетата изпуснаха „Левски” и останаха 4-и

Отборът на „Рилски спортист” не можа да се окичи с бронзовите медали на държавния шампионат при 12-годишните в Ботевград. В малкия финал самоковци изпуснаха да победят „Левски”, като след тежка битка паднаха с инфарктното 67:69.
Двубоят бе равностоен през първите две части, а в началото на третата четвърт левскарите започнаха да трупат преднина, която в един момент достигна впечатляващите 11 точки. Благодарение най-вече на Иван Тодоров обаче нашите съумяха да възстановят интригата и 5 минути преди сирената разликата падна до едва 4 пункта. 35 секунди преди края преднината на софиянци бе само 2 точки, но те все пак успяха да я задържат.
Най-полезен за „Рилски” бе именно Иван Тодоров, който записа на сметката си 23 точки. Боби Борисов изпъкна с 14 т., а Георги Иванов добави 12 пункта.
В груповата фаза „Р. спортист” се справи с „БУБА Баскетбол”, „Доростол” и „Чавдар” /Троян/, а загуби от „Тунджа” /Ямбол/ и „Академик” /Пд/. На полуфиналите пък момчетата ни отстъпиха на домакините от „Балкан”.