“Монтана” отказа жените за едно полувреме – 68:53

Женският състав на “Рилски спортист” озори лидера “Монтана” в мач от 12-ия кръг на елитната дивизия, но все пак загуби след 53:68.
Край р. Огоста нашите момичета не се уплашиха от именития си съперник и изглеждаха напълно равностойно през първите 20 минути. На полувремето подопечните на Иван Лепичев дори водеха в резултата с 34:32 със силни изяви на Стефка Митева и Теодора Динева.
След антракта обаче монтанчанки вдигнаха оборотите и най-вече чрез украинката Анна Соколан /14 т./ и разигралата се резерва Радостина Славова /11 т. и 9 борби/ успяха да прекършат устрема на своя съперник.
Стефка Митева имаше най-добри показатели за самоковки след сблъсъка в зала “Младост”. Центърът оформи пореден “дабъл-дабъл- 14 пункта и 10 овладени топки. Динева изпъкна с 12 точки, 5 борби и 5 асистенции, а Наталия Топалова добави 9 т. за 15 минути игра на площадката.
За втори път от началото на шампионата “Рилски” не съумя да отбележи нито една тройка /от 11 опита/, а и натрупа цели 29 грешки /срещу 23 на противника/. Освен това състезателките на “Монтана” откраднаха внушителните 20 топки от ръцете на своите съпернички, което много натежа в края.
В следващия кръг – на 9 януари догодина, момичетата ни приемат “Берое” в опит да стигнат до 3-ия си успех в първенството. Сблъсъкът в “Арена Самоков” е с начален час 17.00.