Мъжете с категоричен успех във Варна

Снимка: НБЛ

„Рилски спортист” спечели с 97:75 гостуването си на „Черно море” на 5 февруари в двубой от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига. Така нашите момчета записаха девета поредна победа в шампионата и същевременно прекъснаха възхода на „моряците”, които бяха в серия от 3 успеха в последните си 4 мача.
Самоковци се развихрира още в началото на мача в местната зала „Христо Борисов” и натрупаха двуцифрен аванс след само 10 минути игра при 30:17. Впоследствие възпитаниците на младия наставник Любомир Киров не отпуснаха педала на газта и спечелиха последователно и следващите три периода с 32:27, 18:15 и 17:16.
Александър Янев наказа родния си отбор със 17 точки и така се превърна в най-резултатния играч на победителите. Най-полезен пък бе центърът Джон Флорвиъс, който записа дабъл-дабъл от 13 точки и 11 борби. Алан Арнет се включи отлично от резервната скамейка и за 15 минути игра се отчете с 16 точки. Алекс Симеонов също се отличи с 12 точки за 11 минути на паркета, но бе принуден да седне на пейката заради контузия в глезена.
В игра за победителите за първи път през настоящата кампания се появи младокът Борислав Николов, който през миналия сезон игра и за столичния „Микс” в „А” група.
Най-резултатни за „Черно море” в мача станаха тримата американци в тима. Къртис Джоунс завърши с 22 точки, Тач Ънру добави 17, а Ейврил Уба остана с 15.
„Черно море”: Тач Ънру 17, Ейврил Уба 15, Костадин Лазаров 6, Марин Маринов 6, Мартин Коцев (Къртис Джоунс 22, Венелин Христов 9, Иван Спиров, Михаил Молдов, Любомир Керемедчиев).
„Рилски спортист”: Александър Янев 17, Джон Флорвиъс 13, Чавдар Костов 11, Майкълин Скот 8, Васил Попов 2 (Алан Арнет 16, Алекс Симеонов 12, Мирослав Васов 7, Деян Карамфилов 4, Христо Бъчков 4, Георги Адирков 3, Борислав Николов).
В следващия кръг „Рилски спортист” гостува на „Ямбол” на 10 февруари.