Борба, Новини, Спорт

Над 300 борци участваха в държавното в Самоков, бронзови медали за Даркев и Клашнов

Общо 334 състезатели от цялата страна участваха в държавния лично-отборен шампионат по борба за кадети, състоял се между 17 и 21 март в зала “Самоков”.
Състезателите на “Рилски спортист”, които традиционно се представиха в класическия стил, спечелиха два бронзови медала. Първият от тях бе дело на Петьо Клашнов при 45-килограмовите, а вторият отиде на сметката на Добрин Даркев (80 кг). В първата десетка в своите категории завършиха още Радослав Кърнолски и Петър Христов (51 кг), Спас Петров (71 кг) и Андон Стефанов (60 кг). В надпреварата участваха и съотборниците им Радослав Александров (60 кг) и Александър Вуховски (71 кг).
Призовете за най-техничен състезател при класиците и свободняците спечелиха съответно Ашот Погосян (ЦСКА) и Умут Сабриев (“Дан Колов” – Севлиево). Най-резултатни състезатели в двата стила пък станаха Иван Костов (“Ботев” – Враца) и Радомир Стоянов (“Берое” – Стара Загора).