Най-малките борци на „Рилски спортист” с най-много медали на купа „Самоков”

Внушителните 19 медала, от които 8 златни, спечелиха най-малките борци на клуб „Рилски спортист” от третия пореден турнир по борба за купа „Самоков”, състоял се на 28 ноември в залата на СУ „Никола Велчев”. Право на участие имаха децата от подготвителните групи /4-5 клас/, а от поканата да си сверят възможностите се възползваха и състезатели от клубовете „Васил и Георги Илиеви” /Кюстендил/, „Миньор” /Перник/, „Спартак” и „Марек” /Дупница/ и „Миньор” /Бобов дол/.
Яко Стефанов триумфира в най-леката категория – до 28 кг, а в по-горната – до 32 кг, „Рилски” излъчи всичките четирима призьори – първи стана Георги Милошев, втори – Божидар Лазаров, а трети – Ивайло Димитров и Костадин Попов. Първо и второ място при 35-килограмовите заеха Кристиян Александров и Мартин Ангелов. Георги Кръстев спечели схватките при борците до 38 кг, където трети се наредиха Светлозар Георгиев и Адриян Гайдаров. Светослав Тонкин пък се окичи със сребро при 42-килограмовите. Злато и бронз при 47- и 53-килограмовите завоюваха Николай Зеленков и Димитър Димитров, както и Ангел Кьосев и Димитър Ангелов. Борислав Въжаров надделя на финала при 59-килограмовите над Алекс Илиев, а Николай Николов триумфира в тежката категория – над 73 кг, като на финала победи Габриел Ангелов.