Наталия Тасева стана шампионка, момичетата на „Рилски“ – втори в страната

Общо 3 медала – един златен, един сребърен и един бронзов, спечелиха състезателките на „Рилски спортист“ от държавното лично-отборно първенство по борба за момичета до 15 г., състояло се на 28 и 29 март в Стара Загора.
Наталия Тасева продължи надмощието си над своите опонентки и стигна до републиканската титла в категория до 66 кг. Спортист № 1 на Самоков за отминалата 2023 г. се справи във финалната схватка със съпротивата на Райа Лефтерова от клуб „Олимпиец“ (Търговище).
Бронзово отличие в същата категория пък заслужи съотборничката на Тасева в „Рилски спортист“ Габриела Христова. По-назад в подреждането остана друга самоковка – Никол Митева.
Дарина Йорданова също стъпи на подиума и се окичи със сребърен медал. В категория до 42 кг нашето момиче даде всичко от себе си, но загуби последната си битка от Катерина Бояджиева от великотърновския клуб „Илия Павлов“.
В първенството участва и Антония Боринарова, която обаче не успя да се пребори за челно класиране в категория до 58 кг.
Все пак това бе достатъчно за „Рилски спортист“ да заеме второто място в отборното подреждане със 75 точки. Със същия актив завърши и тима на ЦСКА, но повечето златни отличия за софиянки натежаха в тяхна полза. Трети се наредиха състезателките на „Бургас“ със 74 точки.