Националките изненадаха Полша в „Арена Самоков”

Женският национален отбор направи важна крачка към класирането си на „Евробаскет 2015”. „Трикольорките” надиграха неочаквано леко силния тим на Полша с 59:44 на 15 юни в „Арена Самоков” и са на косъм от финал в предварителната квалификация за европейското първенство. Нужна им е победа или поражение с не повече от 14 точки в реванша на 18 юни.
Българките започнаха смело и още в първия период поведоха с 20:13. До почивката статуквото на паркета не се промени и момичетата на Георги Божков се оттеглиха в съблекалните с преднина от 12 пункта – 31:19.
Силната игра на България продължи и в третата четвърт, като в 25-ата минута светлинното табло дори показваше 40:22. Предусещайки загубата, полякините започнаха да играят грубо, но и това не им помогна и националките спокойно затвориха срещата с 15 точки разлика.
Най-резултатна за победителките бе Радостина Димитрова с 22 точки. Милена Томова оформи „дабъл-дабъл” от 11 т. и 12 борби, а бившата състезателка на „Р. спортист” Стефка Митева записа на сметката си 10 точки и 9 овладени топки.
След третия си пореден успех в квалификациите нашите бяха бурно аплодирани от феновете в залата, а най-напористите от тях си направиха и снимки със своите любимки.
„Справихме се със съперника и задачите, които ни възложи треньорският щаб. Работата обаче е свършена наполовина, нека да мине и реваншът. Колективът е страхотен и това е в основата на нашите успехи”, сподели след края на мача Стефка Митева.