Новини, Спорт

Нашите с класика срещу „Места” на старта

„Рилски спортист” стартира мощно участието си в Югозападната „В” група. Нашите момчета надиграха с класическото 3:0 „Места” на 28 август на ст. „Искър” и заеха 8-ото място във временното класиране с мач по-малко /както е известно, срещата от първия кръг срещу „Левски” в гр. Eлин Пелин бе отложена за 7 септември/.
Головете за победителите отбелязаха Кирил Александров /56 мин./, Васил Киров /84/ и Никола Бойчев /86/. Резултатът можеше да бъде и още по-изразителен, но Киров изпусна дузпа в 37-ата мин., а на два пъти бранители на гостите чистиха от голлинията.
При дузпата в края на първата част хаджидимовци награбиха главния съдия и в продължение на няколко минути го блъскаха и дърпаха. Все пак реферът издържа на напора и не си промени мнението. Но и не посмя да изгони някого. Всичко се размина само с два жълти картона.
В следващия кръг – на 31 август, в сряда, от 18 ч. „Рилски” гостува на новоучредения ОФК „Хебър 2011”. Пазарджиклии в момента са 5-и в подреждането с пълен актив от точки.
На 4 септември, неделя, пък нашите ще гостуват от 17 ч. на “Велбъжд” в Кюстендил.
х х х
През новия сезон Югозападната „В” група се състои от 20 отбора. След края на сезона ще изпаднат последните 4 тима. Първенецът се класира за Западната „Б” група, а вторият ще чака с надежда изпадащите от същата дивизия.
Нови членове на “В” групата са „Рилски спортист”, „Марек”, „Беласица”, ОФК „Хебър” /Пазарджик/ и „Оборище” /Панагюрище/.

14. Чепинец (Велинград)    1:3    0
15. Миньор (Бобов дол)    0:2    0
16. Хебър (Пз)    1:4    0
17. Левски (ЕП)    0:4    0
18. Места    0:4    0
19. Струмска слава /Радомир/    4:11    0
20. Балкан    0:13    0