Нелепа загуба от “Сливнишки герой” – 0:1

Нападателите на “Рилецо” Кристиян Додов, Борислав Кралев и Костадин Аджов /в оранжево-черен екип/ така и не съумяха да открият път към вратата на “Героя”

“Рилски спортист” загуби с 0:1 домакинството си на “Сливнишки герой” и изпусна възможността да се завърне в шестицата на Югозападната “В” група. Единствения гол в мача, състоял се на 11 октомври на ст. „Искър”, отбеляза Мариан Хаджиев в 81-ата минута. Благодарение на трите точки тимът от Сливница остана трети в подреждането.
Гостите имаха териториално превъзходство през по-голямата част от срещата, но защитата ни действаше безупречно и почти не остави шансове на съперника. За 90 минути състезателите на „Героя” имаха само две чисти положения, едното от които реализираха. 9 минути преди края Шмедин изведе Гайдаров по крилото, той центрира остро в наказателното поле на “оранжевите” и там Хаджиев от 5 метра стреля с глава, стражът Красимир Гьорев докосна коженото кълбо, но след допир и до гредата топката в крайна сметка се озова в мрежата.
Кулминацията на мача бе в 92-ата мин., когато бе отсъден фаул за самоковци. Зад топката застана Васил Киров, който технично се опита да изненада вратаря Симеонов от 25 метра. Стражът на гостите обаче не трепна и застопори кълбото на голлинията независимо от получилия се рикушет.
По това време привърженици на домакините хвърлиха мощна бомбичка точно до скамейката на гостите. Последва напрежение по трибуните и на терена. За щастие, играчите и треньорският щаб на „Рилецо” успяха да поуспокоят по-горещите феновете на тима и до по-сериозни инциденти не се стигна.
Най-чистата възможност за момчетата на Петър Аджов пък се откри пред тарана Костадин Аджов, който още в 6-ата мин. излезе сам срещу Симеонов, но се забави и топката му бе избита от защитник в синьо. Изкусния пас към Аджов пък даде завърналият се в титулярния състав халф Янко Ангелов. Доброто взаимодействие на двамата добри приятели напомни времената, когато те бяха сред водещите фигури в детско-юношеската школа на тима ни и тормозеха непрестанно противниковите вратари. Впоследствие, както е известно, Коко премина през юношеските гарнитури на столичния гранд „Левски”, след това пробва късмета си в ред професионални тимове у нас, а през последните две години рита в Австрия.
Повторен дебют с оранжевата фланелка направи завърналият се в отбора щурмовак Даниел Дюлгеров. Той замени в 84-ата мин. поуморилия се Георги Митров. Евгени Гроздин и Виктор Младенов пък играха на необичайни за тях позиции – съответно от лявата и от дясната зона на отбранителния вал. Рокадите се наложиха поради отсъствието на получилите картони в предишни сблъсъци титулярни крайни защитници в състава ни Венцислав Димитров и Тихомир Крумов.
По програма в предстоящия в неделя, на 18 октомври, пореден кръг от първенството на Югозападната „В” група, нашите момчета трябваше да излязат срещу „Локомотив” /София/, но поради отказа на някогашния столичен гранд от участие в зоната и започване от нулата – от „А” областна група, подопечните на Петър Аджов ще почиват. Сблъсъкът от следващия кръг е в сряда, на 21 октомври, когато нашите ще излязат отново на ст. „Искър”, за да премерят сили с тима на „Балкан” от голямото пазарджишко село Варвара.
„Рилски спортист”: Гьорев, Гроздин, Пътников, Колев, Младенов, Ангелов, Ръсовски, Додов /71 – Бойчев/, Митров /84 – Дюлгеров/, Кралев /68 – Киров/, Аджов