Нова загуба, но все пак сме 14-и

Третият в Югозападната “В” група – “Пирин” /Бл/, не даде никакъв шанс на „Рилски спортист”, надигравайки го с категоричното 4:0 насред ст. “Искър” на 28 април. Благоевградчани не изпуснаха инициативата през целия мач, като не оставиха никакви съмнения кой е по-класният отбор на терена.
“Зелените” поведоха още в 3-ата минута с гол на Методи Костов, който засече центриране от корнер. В 29-ата мин. отново Костов бе точен, след като стреля покрай плонжа на вратаря Илиян Георгиев.
След почивката нещата не се промениха и пиринци стигнаха до нови две попадения, дело на Цветан Николов /52-а мин./ и Андреас Васев четвърт час преди края. Гостите имаха още възможности за покачване на резултата, но удари на Благов, Николов и Анев минаха встрани от вратата.
“Рилски” можеше да стигне поне до почетен гол в самия край на срещата, когато реферът отсъди дузпа за нашите. Опитният Васко Киров се зае с изпълнението на 11-метровия наказателен удар, но хитрият му опит да бие в средата се оказа неуспешен, тъй като стражът на “орлетата” Стоян Васев предугади замисъла на халфа.
На отбора ни натежаха и контузиите, които получиха в хода на срещата асовете Иван Гемеджиев и Росен Пътников. Гемето напусна още в 33-ата мин. и на негово място влезе Янко Ангелов, докато централният защитник Пътников бе сменен на почивката от Калоян Кирилов.
В следващия кръг – на 2 май, четвъртък, нашите момчета гостуват на шестия в подреждането състав на “Оборище”. Двубоят в Панагюрище е с начален час 18.00.

15. Септември 20:53 15
16. Миньор /БД/ 9:51 8