Зимни спортове, Новини, Спорт

Нов силен старт за Краси Анев, завърши 22-и в масовия старт в Руполдинг

Самоковският ас в биатлона Красимир Анев регистрира второто си най-добро постижение за сезона в старт за Световната купа. Днес 30-годишният състезател завърши на 22-о място в масовия старт на 15 км в германския зимен център Руполдинг. Анев допусна по една грешка във второто и третото си влизане на рубежа и с 18 повалени мишени финишира на 1.30 мин. зад победителя Йоханес Тингнес Бьо от Норвегия, който сгреши само един изстрел. Втори остана лидерът в генералното класиране Мартен Фуркад от Франция с два пропуска, а тройката затвори безгрешният му сънародник Антонен Гигона.
Последната надпревара от 5-ия кръг за СК бе белязана от висок стандарт в стрелбата, но въпреки това Краси успя да изпревари 8 опоненти от топ 30 в света на биатлона. Така спортист № 1 на Самоков за 2017 г. излезе на временната 49-а позиция в класирането с 56 точки, въпреки че пропусна половината състезания, а в началото на сезона имаше и здравословни проблеми.
Следващият кръг в Антхолц-Антерселва, Италия, предвижда спринт, преследване и нов масов старт на 19, 20 и 21 януари.