Ориентировачите Петър Доганов и Боян Софин с първо и трето място за купа „Кракра Пернишки”

И двамата самоковски участници в надпреварата по ориентиране за купа „Кракра Пернишки” се завърнаха с медали. Петър Доганов спечели 4-километровия старт в средната дистанция при мъжете над 21 г., а съотборникът му в столичния клуб „НСА-Сивен” Боян Софин завърши на трето място. Между тях успя да се вклини само Цветан Тодоров от варненския клуб „Бегун”. С двата си медала Доганов и Софин помогнаха на своя отбор да заеме второто място в комплексното класиране с 30 точки – шест по-малко от победителите от „Валди” /София/.
25-ото юбилейно издание на състезанието за купа „Кракра Пернишки” се състоя в първия ден на септември в района на витошкото село Мърчаево. Отборните първенци получиха за награда красиви купи, а отличилите се в отделните възрасти в индивидуалните стартове заслужиха медали. Организатори на проявата бяха Община Перник и местния клуб „Кракра Пернишки”.