Ориентировачът Боян Софин с пето място за купа „Сакар” край Харманли

Самоковският ориентировач Боян Софин явно не използва в своя речник думата „почивка”. Седмица след участието си в световното първенство по ски ориентиране в Швеция Софин се впусна в надпреварата за купа „Сакар”, състояла се от 29 до 31 март край село Черепово, Харманлийско.
Състезателят на столичния клуб „НСА-Сивен” завърши на пето място в първата средна дистанция на 4.9 км с време от 41.38 мин. Тук Боян бе изпреварен от трикратния победител Иван Сираков и известния му съотборник в клуб „Вариант 5” /Търговище/ Кирил Николов-Дизела, както и от дуото на „Компас крос” /Русе/ Ивайло Каменаров и Теодор Йорданов /станали впоследствие втори и трети в сборното класиране от трите дни/.
Боян Софин не завърши участието си в дългата дистанция на втория ден, а на 31 март зае пето място и във втория старт на средна дистанция.
Купа „Сакар” се радваше на голям интерес сред ориентировачите в България, като в различните възрастови групи участваха 370 състезатели, включително и от съседна Турция.