Отлични самоковски изяви на държавното по планинско бягане

sdr

Отлично се представиха състезателите на самоковския клуб “Рилски атлет” на държавния шампионат по планинско бягане, състоял се на 30 април и 1 май в района на софийското село Бистрица.
При мъжете на 6,5 км изкачване от Бистрица до хижа “Алеко” се изявиха Димчо Мицов, завоювал вицешампионската титла със заетото второ място, и Илиян Пенев, класирал се на призовата 6-а позиция.
При момчетата под 16 г. (2 км) над всички бе Георги Джоргов, а втори се нареди Николай Николов с личен треньор Илиян Пенев.
Също на 2 км при момичетата под 16 г. – изкачване и спускане, призовото 4-о място зае Десислава Минчева, а 9-а се класира Виктория Петрова.
Секретар и главен треньор в “Рилски атлет” е Костадин Чифлиджанов. В първенството участваха общо над 200 атлети.
С второто си място при мъжете Димчо Мицов си осигури правото на участие във европейското първенство по планинско бягане, което ще се състои в началото на юли в Испания.
На 7 май, в събота, в Русе пък ще се проведе международният турнир “Младост” за юноши и девойки под 18 г.