Отлично представяне на „Рилски атлет”

Злато за Изабел Крамарска и Вивиан Кръстева, сребро за Димитър Тосков

Във Велико Търново на 2, 3 и 4 юни се състояха държавните първенства за момичета и момчета до 14 г., юноши и девойки до 16 г. и мъже и жени.
Сред момичетата до 14 г. при конкуренцията на 125 състезателки Изабел Крамарска стана шампионка в четирибоя с 272 точки и нов републикански рекорд. На 60 метра тя постигна 8 сек. И 63 стотни, на скок дължина – 5 метра и 9 см, на 60 метра препягствено бягане – 9 сек. и 85 стотни, на 600 метра – 1мин. 46 сек. и 45стотни. Изабел е шампионка и рекордьорка от първенството в зала тази година.
При момчетата до 14 г. в съперничество със 70 състезатели Димитър Тосков завоюва сребърния медал и вицешампионската титла с 247 т. Резултатите му в отделните дисциплини са: 60 метра – 8сек. и 27 стотни, скок дължина – 5 метра и 6 см, 60 метра препятствено бягане – 10 сек. и 22 стотни, 800 метра – 2 мин. 30 сек. и 10 стотни.
Отлично се представи и с една година по-малкият Георги Ганджулов, който се класира на призовото 4-о място. Резултатите му са впечатляващи.Той събра 241 т., като постигна на 60 метра 8 сек. и 29 стотни, на скок дължина – 4 метра и 78 см, на 60 метра препятствено бягане – 10 сек. и 28стотни, на 800 метра – 2 мин. 28сек. и 94 стотни. Александър Шаренкапов пък се класира 28-и.
При девойките до 16 г. Вивиан Кръстева се изяви отлично, като завоюва втората шампионска титла за „Рилски атлет” на скок дължина при участието на 35 състезателки. Независимо от доста трудните атмосферни условия тя успя да се мобилизира и в петия си опит постигна най-добрия резултат – 5 метра и 25 см. Два часа по-късно, във финалното състезание на 100 метра препятствено бягане, тя се класира на призовото 4-о място с личен рекорд от 15 сек. и 70 стотни.
Щафетата на 4 х 100 метра при конкуренцията на 23 отбора се класира на 8-о място с резултат 54 сек. и 6 стотни. Щафетата бе в състав: Габриела Попйорданова, Никол Николаева, Изабел Крамарска и Вивиан Кръстева. На следващия ден – 4 юни, Вивиан участва във финала на Ученическите игри по лека атлетика, състоял се в Сливен. И там тя се представи достойно като състезателка на СУ „Отец Паисий” с преподавател Ивана Матина. На скок дължина Вивиан отново бе без конкуренция и стана шампионка с резултат 5 метра и 34 см.
Следващото състезание е на 11 юни, в неделя, когато в Пловдив ще се състои международен турнир. Държавното първенство за юноши и девойки старша възраст – до 20 г., пък ще бъде на 17 и 18 юни в София.