Спорт

Отмениха ни два гола в Панагюрище

. Нашите падат 1:3 след скандално съдийство

. Треньорът Аджов: “Ограбиха ни! Пускаме жалба”

Трета поредна загуба в Югозападната „В” група записа „Рилски спортист”. Самоковци паднаха с 1:3 от „Оборище” на 25 септември, въпреки че не заслужаваха подобна съдба. Така те останаха 12-и в класирането с актив от 9 точки.

При 1:2 в 72-ата минута авторът на единственото попадение за гостите – Кирил Александров-Чудото, мушна топката неспасяемо в горния десен ъгъл на домакините, но незнайно защо реферът Йото Гарабедов отмени гола. 5 минути по-късно и Георги Митров се разписа, но арбитърът за втори път не зачете попадението. Митров имаше още един шанс да отбележи след това, но мерникът му изневери.

Вместо изравняване, панагюрци стигнаха до трети гол, дело на Янко Янков в 86-ата минута.

През първата част пък Васил Киров изпусна да вкара от пряк свободен удар, а по-късно защитник на домакините едва не си отбеляза автогол след прострелно центриране на ветерана.

Бесен от съдийските тесли, наставникът на самоковци Петър Аджов заяви, че клубът ще пусне жалба до Зоналния съвет на БФС.

„Това е подигравка, ограбиха труда на момчетата. Поне единият от головете ни беше напълно редовен”, възмутен бе миналият и през ЦСКА млад треньор. Специалистът изрази увереност, че в близко бъдеще „Рилецо” ще изплува от невралгичното място, на което се намира в момента.

В следващия кръг „Рилски” приема „Германея” /Сапарева баня/. Двубоят е в неделя, на 2 октомври, от 16 ч. на ст. „Искър”.

* * *

При първото си домакинство от новия сезон в Източната “А” областна група “Гранит” /Широки дол/ загуби от “Спартак” /Самоков/ с 2:3 /2:1/. Неприятно впечатление направи неприличното поведение на част от публиката на гостите.