Отнесохме 4 гола в Хаджидимово, в неделя – сблъсък с “Пирин” /Бл/

Надеждите на “Рилски спортист” за точка или три при визитата на “Места” в Хаджидимово на 24 април бързо се изпариха и нашите трябваше да си тръгнат с наведени глави от малкото южно градче – 0:4. Тежката загуба не промени ситуацията на дъното /запазихме 14-ата си позиция/, тъй като прекият ни конкурент за оставане в групата – “Септември”, загуби от „Велбъжд” /Кн/ с 1:2.
Попаденията в Хаджидимово паднаха още до почивката, като техни автори станаха Ряхов в 15-ата, Шиндов в 23-ата и на два пъти Моллов – в 38-ата и 45-ата мин.
“Рилски” пристигна за мача дори без треньор. В ролята на наставници влязоха опитните Васил Киров и Иван Гемеджиев. В редиците на самоковци обаче липсваха голяма част от основните играчи. Централният защитник Росен Пътников изтърпяваше наказание от 1 среща, Ивайло Иванов все още не е напълно възстановен от травма в рамото, Даниел Димитров бе ангажиран с кандидат студентски изпит; поради други причини от групата за мача бяха отпаднали и Иван Иванов, Виктор Колев, Виктор Младенов, Красен Иванов.
В неделя, на 28 април, от 16 ч. “Р. спортист” приема третия в подреждането – “Пирин” /Бл/. Надеждите на привържениците са любимците им да съумеят да измъкнат поне точка от класния съперник.

15. Септември 20:50 15
16. Миньор /БД/ 9:51 7