Новини, Спорт

Отново загуба в последната минута

Нашите напуснаха стадиона с наведени глави

Първо домакинско поражение за сезона претърпя „Рилски спортист”. Нашите паднаха на 18 септември с 0:1 от „Пирин” /Разлог/ в дербито на седмия кръг в Югозападната „В” група. Така самоковци вече са 12-и в подреждането с актив от 9 точки. „Зелените” пък продължават да са лидер с 19 пункта.
Единственият гол в срещата падна в 3-ата минута от даденото от рефера Стефан Доростов продължение. Преди това на три пъти домакините изпуснаха отлични възможности да открият резултата чрез Кирил Александров, Никола Бойчев и Ивайло Захариев-Пиф, а ефектна задна ножица на Росен Пътников бе уловена с вещина от стража на гостите.
В 54-ата минута „Пирин” остана с човек по-малко, след като за втори жълт картон играта напусна Владислав Христов. Той попречи на противников състезател да бие фаул и заслужено пое преждевременно към душа.
Веднага след победното попадение на състава от Разлог част от най-върлите фенове на самоковци се опитаха да нахлуят на терена. Запалянковците бяха бесни на страничния съдия, който не отсъди засада преди гола. Бързата намеса на треньорския ни щаб обаче предотврати възникването на по-сериозни инциденти. Всичко се размина само с няколко хапливи реплики.

В следващия кръг – на 25 септември, неделя, „Рилски” гостува на кошмара си от плейофите за влизане в третия ешелон – „Оборище” /Панагюрище/. Срещата започва от 17 ч. на култовия местен стадион „Орчо войвода”.