Отпаднахме от “Еврочалъндж” след загуба в Минск

Европейската одисея за баскетболистите на “Рилски спортист” приключи. Воденият от Росен Барчовски състав отпадна още в груповата фаза на турнира “Еврочалъндж” след загуба – 75:94, от беларуския “Цмоки” в Минск на 10 декември. Така нашите момчета напускат надпреварата, а дали ще са последни в групата или не, ще стане ясно след изиграването на мача им с БК “Муреш” в Румъния във вторник, на 17 декември.
“Рилски” не можа да вземе нито една част в огромната 15-хилядна “Минск Арена”. Единствено в последната четвърт нашите успяха да поизравнят играта и резултата – 23:23. Самоковци тотално изгубиха борбата под коша /20:40/, а и реализираха едва 16 от 35-те си стрелби от зоната за 2 точки.
Чаканият с огромни надежди плеймейкър Уил Уокър не можа да се изяви в най-добрата си светлина, като за 22 минути на паркета се отчете с 8 точки и 2 асистенции. По толкова време получиха и останалите двама играчи на този пост – Дарин Иванов /8 т./ и Йордан Бозов /9/.
Цели петима играчи на домакините пък записаха двуцифрено изражение от точки в актива си. И макар сред тях да не бе бившият ас на тима ни Бранко Миркович, беларусите взеха своето. Най-резултатен в техните редици бе американецът Кийт Бенсън с 15 т. За гостите пък над всички бе Еван Равънел с 13 пункта.
След поражението наставникът Росен Барчовски сподели: “Искам да поздравя играчите на “Цмоки” с победата, те напълно я заслужиха. Със сигурност беларусите са по-добър отбор от нас, с по-високи, по-опитни и атлетични играчи, така че е нормално да ни победят. Не съм доволен от моите момчета. Обикновено те играят с много енергия и сърце, което днес определено не показаха. Това ме разочарова. Друга причина за загубата е, че отборът ни е напълно нов – имаме деветима играчи, които са „новобранци” и досега са играли съвсем различен баскетбол. Трябва им време, за да привикнат с европейския баскетбол”.
В събота, на 14 декември, “Рилски спортист” гостува на лидера “Лукойл Академик” в среща от 9-ия кръг на Националната баскетболна лига. Мачът в Спортния комплекс в Правец започва в 20.30 ч. и ще бъде излъчен пряко по Нюз 7.

1. Цмоки 4:1 9
2. Солнок 3:2 8
3. Муреш 2:3 7
4. Р. спортист 1:4 6