Други, Новини, Спорт

Пепи Доганов 5-и за купа “Бегун” край Варна

Петър Доганов

Самоковският ас Петър Доганов зае призовото 5-о място в надпреварата по ориентиране за купа “Бегун 2014” в околностите на Варна. Състезателят на “НСА Сивен” /Сф/ премина по трасето за 43.29 минути, като изпревари 34 от застаналите на старт 39 съперници.
Доганов показа отлична физическа издръжливост по пресечения терен и успя напълно да оправдае очакванията на своя клуб. Той бе и единственият участник на отбора си в турнира.
Победител в групата на Доганов М21 стана Григор Караиванов /”Трапезица”-Велико Търново/, преодолял дистанцията за впечатляващите 36.59 мин. Втори се нареди Ивайло Каменаров от Русе, а тройката на подиума оформи Иван Сираков от Търговище.
С най-много участници – 8, се отличи съставът на “Браун тим” /Велико Търново/. Общо 8 от 47-те стартирали поради една или друга причина не можаха да стигнат до финала.
Следващото състезание от календара на Федерацията по ориентиране е надпреварата за купа “Бургас”, която ще се състои на 4 и 5 юли /петък и събота/.