Други, Новини, Спорт

Петър Доганов заслужи черешовата купа “Кюстендилска пролет”

Самоковецът Петър Доганов спечели двудневното състезание по ориентиране за т. нар. черешова купа “Кюстендилска пролет”, състояло се на 5 и 6 юни.
Доганов, който сега защитава цветовете на клуб “Пловдив”, бе най-бърз и в двата дни. В събота той се ориентира най-добре в старта в дупнишкия парк “Рила”, а ден по-късно бе безапелационен и в средната дистанция край село Слокощица, Кюстендилско. Така Пепи заслужи златен медал в елитния клас при мъжете с общо време от точно 1 час.
В проявата се включиха и петима представители на самоковския клуб “Соколец”. Лиляна Бранкова зае престижното четвърто място в елитния клас при жените, а Даниела Жаркова завърши седма при дамите над 45 г.
Антон Гочков заемаше временното трето място при мъжете над 35 г. след първия старт в Дупница, но впоследствие пропусна втория състезателен ден. В същата възрастова група четвърто време от двата старта даде Петър Бранков, а шести се нареди Христо Манов.