Победа в Радомир – 2:1

„Рилски спортист” спечели с 2:1 гостуването си на „Струмска слава” на 20 май и запъти домакините към четвъртия ешелон. Мачът бе решен с инфарктно попадение на Васко Киров, който в 93-ата минута матира стража на радомирци за крайното 2:1. Със страхотна асистенция при гола блесна завърналият се след контузия халф Димчо Маринов.
Нашите откриха резултата в 55-ата минута. Универсалният Марио Миленков проби по крилото и сервира топката на крака на Кирил Михайлов. Таранът бе безгрешен за 0:1. Домакините се съвзеха и стигнаха до равенство 15 минути преди края. Накрая Киров сложи точка на спора.
Радостта на „Рилски” бе помрачена от контузията на халфа Янко Ангелов, който понесе тежък удар от футболист на съперника още в 14-ата мин. Въпреки силните болки техничарят издържа стоически до 40-ата мин., преди да бъде заменен от наставника Петър Аджов.
През седмицата Ангелов ще мине преглед, за да се установи степента на травмата му. Контузията поставя под въпросителна участието на играча в дербито с „Пирин” /Бл/ в неделя, на 27 май, от 18 ч. на ст. „Искър”.

13. Септември 35:49 38
14. Миньор /БД/ 41:60 38
15. Витоша /ДД/ 42:66 36
16. Стр. слава 42:60 35
17. Левски /ЕП/ 28:82 20
18. ОФК Хебър 39:70 0
19. Хебър 22:140 0