Погром за дубъла край Дунава, Милов с 24 точки

Александър Милов /в бяло/. Снимка: Пламен Лобутов

“Рилски спортист-2” развали хубавите впечатления от победата над “Академик” /Сф/ с тежко поражение 72:109 при визитата си на “Видабаскет” в среща от 8-ия кръг на “А” група – Запад. Това е и най-тежката загуба на нашите момчета от началото на сезона, която ги прати на последно място в класирането с актив от 8 точки, колкото има и предпоследният “Левски”.
В основата на разгрома на самоковци бе ексиграчът на “Академик” /Пд/ Васил Михайлов, който избухна с 25 точки и 6 борби за едва 14 минути на паркета. Общо пък Михайлов записа на сметката си 38 пункта, 12 овладени топки и 6 асистенции.
Гостите изглеждаха добре единствено през първата част, която дори спечелиха с 25:24. Оттук до края на мача съставът от Видин нямаше абсолютно никакви проблеми да затвори мача.
Домакините взеха впечатляващите 53 борби под коша, което е прецедент в дивизията до момента. Освен това те реализираха общо 10 тройки, а и бяха по-точни от зоната за 2 точки.
На “Рилски” пък не помогна и фактът, че тимът бе подсилен с играч от първия отбор – Александър Милов. 20-годишният софиянец не се изложи и показа, че се намира във форма, но 24-те му точки и 8-те борби не стигнаха дори и за почетна загуба в северозападния град. Двуцифрен актив оформиха още Адриян Секулов /18 т./ и Георги Бързаков /14/, но останалите техни съотборници смогнаха да отбележат общо едва 16 точки.
В следващия кръг дубълът на “Рилски спортист” приема лидера “Академик” /Бл/. Срещата е в неделя от 17.00 ч. в “Арена Самоков”.