Подмладен “Рилски” напусна с достойнство турнира за Купата на Аматьорската лига

“Рилски спортист” отпадна от турнира за Купата на Аматьорската лига след загуба с 0:2 при гостуването си на “Балкан” в Ботевград на 29 септември. Самоковци се държаха достойно на терена на лидера в Югозападната Трета лига и на полувремето резултатът бе равен. “Зелените” все пак стигнаха до успеха след почивката с голове на най-големите си звезди – Николай Цветков-Демона и Калоян Бонев.
В същото време “Рилски” излезе с доста подмладен състав за мача, като едва през втората част в игра влязоха някои от титулярите на Тихомир Йосифов.
Припомняме, че по-рано през сезона “Балкан” надви “Рилски” и в Самоков с 1:0 в мач от втория кръг на Югозападната Трета лига.
Впоследствие самоковци вдигнаха нивото и в последния кръг стигнаха до успех с 1:0 като гост на “Ботев” (Ихтиман). В следващия кръг пък нашите момчета отново ще гостуват – на втория отбор на елитния “Пирин” (Благоевград) на 2 октомври.