Прекършихме „Берое” в Стара Загора, утре сме домакини на “Левски”

Росен Барчовски обяснява на подопечните си какво трябва да направят, за да измъкнат победата в зала “Общинска” в Стара Загора. Снимка: www.lap.bg

Един играч – един отбор. Така може да се обобщи ситуацията в „Рилски спортист” след победата 73:66 над „Берое” насред Стара Загора на 10 януари. Самоковци стигнаха, макар и трудно, до успеха, а в основата на всичко хубаво на паркета в зала „Общинска” бе новото попълнение Жарко Ракочевич. Двуметровият исполин показа в пълна степен предимствата на сръбската баскетболна школа и завърши двубоя с актив от 22 точки и 8 борби.
Още до почивката роденият в Колашин, Черна гора, ас реализира 12 пункта и сам поддържаше огъня на своите. Жарко бе безупречен под коша и умело разпределяше играта на съотборниците си на втория етаж.
Силни изяви в хода на двубоя имаше и друг от чужденците в тима ни – крилото Тони Гуджино. Янкито овладя дежурните си 9 топки, а и надипли 13 пункта. В последния период се разигра и Върнън Тейлър, който преди това сякаш бе изпаднал в дрямка. Тейлър постигна 10 т. и 8 борби.
Нашите момчета тръгнаха мудно в мача и след сравнително равностойна първа четвърт до почивката изоставаха с 29:34. Това накара треньора Росен Барчовски да промени някои неща в схемата на игра и резултатът се видя след антракта, когато подопечните му започнаха да действат далеч по-съсредоточено и с повече агресия в защита.
С шестата си победа от началото на сезона „Рилски спортист” изплува четвърти в класирането на НБЛ, с равен брой точки /17/ заедно с още три отбора – „Черно море”, „Берое” и „Ямбол”. В следващия кръг нашите приемат „Левски”. Дербито е в сряда /14 януари/ от 18 ч. в “Арена Самоков”, а букмейкърската къща Sportingbet очаква изразителен успех на самоковските баскетболисти. Ставката за домакинска победа е 1.02 срещу 11.00 на гостуващия състав.