Новини, Спорт

Приемаме в сряда израелския “Галил Гилбоа” за Балканската лига

Бихме „Черноморец” в Бургас

“Рилски спортист” е домакин на “Галил Гилбоа” в предстоящото дерби от Балканската лига. Сблъсъкът е на 18 януари, сряда, от 17,45 ч. в “Арена Самоков”. Гостите оглавяват временното класиране в групата, а нашите са втори. В първата среща като домакини израелците се наложиха със 76:67. Явно сега е време за реванш.

Трима бивши кадри на „Рилецо” пък поизпотиха самоковци в двубоя с „Черноморец” в поредния кръг на вътрешния шампионат. Двубоят на 13 януари в Бургас завърши с труден успех 86:79 за нашите, които трябваше да бъдат постоянно нащрек, преди да решат изхода на мача в своя полза. Деян Дунович, Константин Коев и Асен Саралийски реализираха общо 34 точки и спечелиха 12 борби, което предизвика неспокойствие у треньорския щаб на гостите начело с Росен Барчовски.
Тимът ни игра разнообразно и натрупа преднина от 10 точки на полувремето /42:32/, но в третата четвърт се поотпусна и създаде впечатление, че може и да изпусне инициативата. С няколко важни коша на Бранко Миркович, Филип Вукосавлевич и Асен Великов обаче нещата си дойдоха на мястото и „Рилски” си тръгна като победител от Бургас за първи път от почти две години насам.
Успехът позволи на нашите да продължат да дишат във врата на втория в класирането състав на „Левски”, като разликата между двата тима е само 2 точки – 23 срещу 25 на „сините”.
В следващия кръг на НБЛ „Р. спортист” приема „Черно море”. По програма дуелът е на 21 януари, събота, от 18 ч. в „Арена Самоков”.
„Рилски спортист”: Вукосавлевич – 16, Великов – 14, Билобърк – 10, Маринов – 7, Захариев – 5 /Миркович – 18, Боев – 12, Ваклинов – 2, Киров – 2, Мияйлович/.