Култура, Новини, Обяви

Програма за фестивала “Театър без граници” в Самоков от 22 до 27 октомври

Понеделник, 22 октомври
– 11 ч. Трявна – театрален колектив при читалище “Пенчо Славейков”: “Любов под хипноза” от Василий Сигарев
– 14 ч. София – театрална школа “Юлий” при читалище “Г. С. Раковски”: “Предложение” и пригоденият разказ за сцена “Годеник и дядо” от А. П. Чехов
– 16 ч. Ботевград – драматичен театър при читалище “Христо Ботев”: “Не сме от тях…” по Чудомир
– 18 ч. Своге – любителски театър “Асорти” при читалище “Градище”: “Прах при прахта” от Харолд Пинтър

Вторник, 23 октомври
– 14 ч. Първомай – театрален състав при читалище “Пробуда”: “НЕотРАЗима на 50” от Жанета Стоянова
– 16 ч. Златица – самодеен театрален състав “Мара Пенкова” при читалище “Христо Смирненски”: “Дядовата Славчова унука” от Тодор Влайков
– 18 ч. Костинброд – театър “Цветан Станков” при читалище “Иван Вазов”: “Деца на света” от Стефан Цанев

Сряда, 24 октомври
– 11 ч. с. Козаревец – театрална трупа “Парашкев Парашкевов” при читалище “Земеделие”: “Женско царство” от Ст. Л. Костов
– 14 ч. с. Кортен – театрален състав при читалище “Светлина”: “Нашенци от наше село” по Чудомир
– 18 ч. Гълъбово – Общински театър при Дом на културата “Енергетик”: “То беше чучулига, Жулиета” от Ефраим Кишен

Четвъртък, 25 октомври
– 11 ч. София – театрален клуб “Към сцената на живота” при читалище “Николай Хайтов”: “Снежната кралица” – драматизация Цвета Балийска
– 14 ч. Велико Търново – театрална трупа “Жар” при читалище “Пламък”: “Бар “Роза и венец” от Джон Пристли
– 16 ч. Левски – театрален състав при читалище “Георги Парцалев”: “Вражалец” от Ст. Л. Костов
– 18 ч. Раднево – общински театър “Ангел Колев” при ОБЦК “Нончо Воденичаров”: “Без докачение, моля” по Чудомир

Петък, 26 октомври
– 11 ч. София – младежки театър “Драмеди” при читалище “Николай Хайтов: “Очите на хората” – авторски спектакъл от Цвета Балийска и Братан Братанов
– 14 ч. Горна Оряховица, с. Драганово – драматичен театър при читалище “Напредък” и читалище “Съединение”: “Големанов” от Ст. Л. Костов
– 16 ч. Брезник – самодеен театър при читалище “Просвещение”: “Не всеки крадец е мошеник” от Дарио Фо
– 18 ч. Каварна – читалищен театър “Проф. Гочо Гочев” при читалище “Съгласие”: “Само за мъже” от Дарио Фо

Събота, 27 октомври
– 13 ч. София – театрална работилница “Мариан Бачев и Аркадия Фюжън Арт” при читалище “Николай Хайтов”: Inside Out Teen – драматизация по текстове на Мария Касимова-Моасо, Йоана Мирчева, Илияна Георгиева, Енислава Денкова, Николай Паунов; сценична адаптация: Милена Видер
– 15.30 ч. Долна Оряховица – театрален състав при “Христо Козлев”: “Свекърва” от Антон Страшимиров
– 18.30 ч. Официална церемония по награждаване и закриване на фестивала

Leave a Reply