Първа загуба за сезона – 1:3 в Гоце Делчев

„Рилски спортист” записа първа загуба в Югозападната „В“ група. Тимът ни падна с 1:3 при визитата си на „Пирин“ /ГД/ на 24 август и след 1:1 с „Вихрен“ в Сандански в първия кръг заема фаталната 13-а позиция във временното класиране.
Пред 450 зрители на градския стадион в Гоце Делчев възпитаниците на Йордан Боздански поведоха в резултата още в 18-ата минута. Тогава Георги Самокишев засече с глава прострелно центиране отляво. Десет минути след почивката Мурад Ибраим удвои преднината на домакините след перфектно изпълнен пряк свободен удар.
В 58-ата мин. нашите момчета върнаха едно попадение след бърза контраатака. Васко Киров нахлу на скорост в половината на домакините и изведе по великолепен начин Доменик Аврамов сам срещу вратаря. Кадърът на столичния „Левски“ не трепна и прати топката в мрежата. След гола „оранжевите“ тръгнаха смело напред, но изгодни положения за изравняване пропиляха влезлият след почивката Кристиян Додов и Ивайло Захариев.
В 80-ата мин. всичко за „Рилски“ приключи, след като Йордан Шкевов с мощен удар извън наказателното оформи крайното 3:1 за пиринци.
„Резултатът не отговаря напълно на показаното от двата отбора. През втората част особено ние имахме своите положения, но не съумяхме да ги реализираме. Едно равенство би ни подхождало“, заяви след срещата председателят на Управителния съвет на „Р. спортист“ Николай Вуков.
В следващия кръг „Рилецо” приема лидера в класирането „Сливнишки герой”. Сблъсъкът е в неделя, на 31 август, от 18 ч. на ст. „Искър”. Това ще бъде и първият домакински мач на нашите през новия сезон.

5. Пирин /ГД/ 3:1 4
6. Миньор /Пк/ 4:2 3
7. Стр. слава 3:1 3
8. Спортист 2:2 3
9. Витоша /Б/ 1:1 3
10. Балкан 3:4 3
11. Чепинец 3:4 3
12. Места 2:3 3
13. Р. спортист 2:4 1
14. Вихрен 2:8 1