Първа загуба за футболистите – 1:2 от „Беласица”

Първо поражение в Югозападната Трета лига допусна „Рилски спортист”. То дойде в събота, 19 август, на стадиона в петричкото село Коларово, където домакините от „Беласица” наложиха волята си и спечелиха с 2:1.
Нашите имаха своите моменти в мача, като още в началото бе отменен несправедливо редовен гол на нападателя Петко Петков. През втората част натискът на „Бела” даде резултат и в рамките на само няколко минути Аспарух Шаламанов и Мартин Таушанов вкараха два гола. Усилията на самоковци до края стигнаха за утешително попадение, дело на тарана Петков.
Именно той отбеляза и единствения гол в контролата с петричани на 29 юли в Самоков, но сега попадението му не достигна за нещо повече от почетна загуба.
В третия кръг възпитаниците на Петър Аджов приемат на 26 август, събота, от 18 ч. състава на „Свобода” /Пещера/.