Първа победа за „Рилски“ на Любо Киров – 86:82 над „Берое“

Снимка: НБЛ

„Рилски спортист“ победи с 86:82 „Берое“ (Стара Загора) в двубой от 5-ия кръг на Националната баскетболна лига, състоял се по-рано днес в „Арена Самоков“.
Успехът е първи за тима с новия треньор Любомир Киров, който пое поста буквално часове преди гостуването на „Балкан“ в Ботевград миналата седмица, заменяйки Младен Манойлович. Нашите момчета прекъснаха и негативната серия от три поредни загуби след успеха в първия кръг над „Миньор“ (Пк).
Мачът със старозагорци започна равностойно и играта вървеше кош за кош до края на първото полувреме, когато „Рилски“ направи солидна серия и дръпна с 45:37 преди почивката. В третата част и двата отбора редуваха силни периоди, но благодарение най-вече на 18-те точки на Михаил Комбаков в този период гостите обърнаха резултата в своя полза при 67:65. Самоковци обаче отново поведоха след отлична серия в началото на последната четвърт и съумяха да удържат крехката си преднина до края на срещата, за да се поздравят с важен успех с 86:82.
Джо Лоусън бе най-резултатен за „Рилски“ с 22 точки и закономерно бе избран за Играч на мача. Още петима баскетболисти на домакините записаха двуцифрен точков актив – Чавдар Костов (16), Мирослав Васов (15), Алекс Симеонов (10) и Александър Янев (10).
Красивата и резултатна игра на Карлос Пепин от „зелените“ се отрази в неговите 29 точки. Михаил Комбаков завърши с 21 пункта, а Даръл Дейвис добави 15. Самоковският гард на старозагорци Дарин Иванов остана на паркета за 19 минути, в които се отчете с 2 точки.
„Рилски спортист“: Джо Лоусън 22, Чавдар Костов 16, Александър Янев 10, Васил Попов 8, Деян Карамфилов 5 (Мирослав Васов 15, Алекс Симеонов 10, Крейг Осейхвувуомван, Георги Адирков).
„Берое“: Карлон Пепин 29, Михаил Комбаков 21, Даръл Дейвис 15, Антун Маричевич 11, Дарин Иванов 2 (Николай Титков 4, Джабари Крейг).
В следващия кръг командата на Любомир Киров отново ще играе в „Арена Самоков“. Това ще стане на 13 ноември, понеделник, от 19 ч., а съперник на нашите момчета ще бъде един от лидерите в класирането – ЦСКА.