Разгромихме „Чепинец” с 6:0 при дебюта на 16-годишен талант

Голово шоу зарадва привържениците на футбола в Самоков на 29 май. В мач от последния кръг на Югозападната „В” група за сезон 2015/16 „Рилски спортист” срази „Чепинец” /Велинград/ с 6:0 пред около 300 зрители на ст. „Искър”. Освен с голямата резултатност двубоят ще се запомни и с дебюта на 16-годишния талант от детско-юношеската школа на клуба Здравко Веселов.
Нашите момчета изиграха едно от най-добрите си полувремена през годината и още до края на първите 45 минути отбелязаха 5 безответни гола. Серията започна нападателят Петко Петков в началото на срещата. Второто попадение – в 14-ата мин., бе дело на десния бек Тихомир Крумов, оползотворил с отлично насочен удар с глава центриране на ветерана Иван Гемеджиев. Точка на интригата с втория си гол в мача сложи таранът Петков в 32-ата мин. Той получи топката от Васил Киров, преодоля технично двама бранители и с мощен шут насмалко не скъса мрежата – 3:0.
Две минути по-късно универсалният Виктор Младенов проби отляво и с остър пас успоредно на голлинията намери непокрит халфа Спас Спасов, за когото остана най-лесното – да насочи коженото кълбо в празната врата от 3 метра за 4:0.
Последва петото и най-красиво попадение в срещата, при което самоковци организираха атака като по учебник. Тя бе зачената от стража Красимир Гьорев и премина през две двойни подавания между Ивайло Захариев-Пиф и Виктор Младенов, след което последният размина играч на гостите и със силен удар матира сащисания вратар на „Чепинец”.
През второто полувреме домакините намалиха оборотите. Наставникът Петър Аджов извади опитните Гемеджиев и Киров, а на тяхното място влязоха младите и перспективни Кристиян Додов и Йоаким Ръсовски. Именно Ръсовски изигра ключова роля за шестия пирон в ковчега на велинградчани в 71-ата мин. Той открадна топката при опит за разиграване в половината на гостите и даде пас по конец на Петков, който с външен фалц оформи своя хеттрик.
Вместо обаче да обере лаврите и да доиграе спокойно оставащите минути, Петко се забърка в неприятности. Първо за излишно пререкание с главния арбитър получи жълт картон, а в 86-ата мин. ритна безсмислено противников футболист отзад и бе изгонен.
Пропуски през втората част направиха резервите Додов и Ръсовски и халфът Янко Ангелов. Янко изпъкна и със страхотен пробив, при който преодоля четирима футболисти на гостите, но завършващият му удар мина встрани от вратата.
Най-запомнящото се през това последно полувреме за сезона обаче категорично бе влизането в игра на 16-годишния Здравко Веселов. Крилото е продукт на детско-юношеската школа на клуба и след като смени Спасов в 64-ата мин., се понрави с енергичната си игра. Дори успя да отправи опасен, макар и неточен удар към вратата на „Чепинец” при едно от слизанията си към наказателното поле.

Здравко Веселов /с оранжево-черен екип/

Гръмката победа позволи на „Рилски” да напредне с две места и в крайното класиране за сезона да завърши на 11-а позиция.
Шампион на дивизията стана грандът ЦСКА, следван от „Витоша” /Бистрица/ и „Сливнишки герой”. От групата драматично изпадна тимът на „Балкан”. В последния кръг грубияните от Варвара, които наритаха подопечните на Петър Аджов в мача в пазарджишкото село, загубиха катастрофално в Сливница с 1:5, а прекият им конкурент за спасителното 16-о място „Германея” /Сапарева баня/ надви у дома „Пирин” /Гоце Делчев/ с 2:0 и запази мястото си в третия ешелон. Както е известно, още в началото на сезона от участие във „В” група се отказа столичният „Локомотив”.
„Рилски спортист”: Гьорев, Младенов, Мавродиев, Колев, Крумов, Ангелов, Гемеджиев /47-Ръсовски/, Захариев, Спасов /64-Веселов/, Киров /47-Додов/, Петков.