Новини, Политика

Резултати от изборите за кметове на села

Бели Искър
1. Крум Георгиев /БСП/ 222 56,61 %
2. Росен Петрунов /ГЕРБ/ 127 30,09 %
3. Румен Иванов /ИК/ 53 12,56 %
4. Ангел Благоев /РЗС/ 20 4,74 %

Белчин
1. Венета Балабанова /БСП/ 129 43,00 %
2. Стоян Васев /НДСВ/ 113 37,67 %
3. Маргаритка Кръстева /ГЕРБ/ 43 14,33 %
4. Тошко Вуков /ДСБ/ 15 5 %

Говедарци
1. Георги Шуманов /ГЕРБ/ 172 20,19 %
2. Бойчо Шуманов /ИК/ 171 20,07 %
3. Райчо Калпачки /Българска социалдемокрация/ 135 15,85 %
4. Радослав Шуманов /БСП/ 111 13,03 %
5. Мариянка Вучова /Атака/ 96 11,27 %
6. Веска Никова /Общество за нова България/ 83 9,74 %
7. Илиян Шуманов /РЗС/ 47 5,52 %
8. Сашо Янакиев /Бъдеще за Самоков/ 27 3,17 %
9. Илиян Ранов /ВМРО-БНД; ОДС; ДЕР/ 10 1,17 %

Доспей
1. Мариана Дренска /ИК/ 118 30,26 %
2. Николай Гешев /ГЕРБ/ 68 17,44 %
3. Николай Вуков /БСП/ 62 15,90 %
4. Иван Димов /Бъдеще за Самоков/ 56 14,36 %
5. Георги Аврамов /РЗС/ 52 13,33 %
6. Иван Шейнов /ИК/ 20 5,13 %
7. Александър Димов /ЗНС/ 10 2,56 %
8. Иван Кьосев /Атака/ 4 1,03 %

Драгушиново
1. Петър Дитов /Българска социалдемокрация/ 140 36,08 %
2. Стефан Домишляров /Атака/ 78 20,10 %
3. Мариана Златева /РЗС/ 77 19,85 %
4. Костадин Илиев /ГЕРБ/ 56 14,43 %
5. Иван Стоименов /ДСБ/ 37 9,54 %

Ковачевци
1. Йорданка Бекярова /ГЕРБ/ 96 48,24 %
2. Ягодинка Войчева /БСП/ 83 41,71 %
3. Илия Догазанов /РЗС/ 19 9,55 %
4. Рашко Гьорев /Гражданска инициатива за община Самоков/ 1 0,50 %

Мала църква
1. Арангел Ангелов /БСД/ 78 27,37 %
2. Ивайло Петров /Атака/ 74 25,96 %
3. Александър Цветанов /БСП/ 63 22,11 %
4. Георги Истилянов /ГЕРБ/ 35 12,28 %
5. Бисерчо Николов /РЗС/ 22 7,72 %
6. Лилия Стойнева /Бъдеще за Самоков/ 13 4,56 %

Марица
1. Теменужка Димитрова /ГЕРБ/ 205 57,42 %
2. Николай Василев /БСД/ 103 28,85 %
3. Недко Спасов /ДСБ/ 24 6,72 %
4. Маргарита Лазарова /РЗС/ 18 5,04 %
5. Никола Георгиев /Атака/ 7 1,96 %

Продановци
1. Борислав Стаменов /ВМРО-БНД; ОДС; ДЕР/ 150 49,34 %
2. Васил Даганов /БСП/ 52 17,11 %
3. Иван Даганов /ГЕРБ/ 48 15,79 %
4. Катя Драганова /НДСВ/ 21 6,91 %
5. Васил Николчов /ЗНС/ 17 5,59 %
6. Надка Крамарска /Бъдеще за Самоков/ 9 2,96 %
7. Николай Петров /РЗС/ 7 2,30 %

Радуил
1. Любомир Димитров /ГЕРБ/ 345 51,57 %
2. Иван Андреев /БСД/ 180 26,91 %
3. Васил Георгиев /ДСБ/ 55 8,22 %
4. Мария Василева /Самоковци за Самоков/ 49 7,32 %
5. Красимир Ангелов /РЗС/ 40 5,98 %

Райово
1. Васил Васов /БСД/ 168 39,25 %
2. Катя Янакиева /ГЕРБ/ 114 26,64 %
3. Васил Пейчинов /БСП/ 110 25,70 %
4. Георги Машов /ЗНС/ 14 3,27 %
5. Георги Атанасов /Бъдеще за Самоков/ 12 2,80 %
6. Георги Васов /РЗС/ 10 2,34 %

Широки дол
1. Силвана Лобутова /ИК/ 250 47,35 %
2. Георги Терзийски /РЗС/ 121 22,92 %
3. Марияна Груева /Атака/ 97 18,37 %
4. Иван Шаренкапов /ГЕРБ/ 60 11,36 %

Б. Р. На първия тур на 23 октомври бяха избрани трима кмета на села: Крум Георгиев – Бели Искър, Любомир Димитров – Радуил и Теменужка Димитрова – Марица. Класиралите се на първо и второ място в другите села отиват на балотаж в неделя, на 30 октомври. В останалите 12 по-малки села в общината /с население под 350 жители/ кметовете не се избират, а ще бъдат назначавани кметски наместници по решение на Общинския съвет.

Leave a Reply