“Рилецо” почна 2015-а година със загуба – 0:1 срещу “Вихрен” у дома

“Рилски спортист” стартира със загуба пролетния полусезон на Югозападната “В” група, след като отстъпи с 0:1 у дома от “Вихрен” в неделя, 1 март.
300-те зрители на ст. “Искър” видяха мач с много нерви, но почти без добри положения пред двете врати. Санданчани се възползваха още при първото си по-сериозно влизане към полето на противника. Техен играч проби отдясно и центрира към наказателното поле, където направилия дебют за “Рилски” млад вратар Стоян Деспотов се намеси неумело и от 3 метра на празна врата Даниел Пехливанов откри резултата. Самоковци изглеждаха стъписани от полученото попадение и не съумяваха да организират смислени атаки. Единственото по-чисто положение пред тях дойде в 43-ата минута, когато Васил Киров с хубаво изпълнение на пряк свободен удар затрудни максимално гостуващия страж.
През втората част играта се отвори, от което се възползваха гостите. Тимът от южния град действаше убедително на контраатаки, като само брилянтните намеси на преминалия през ЦСКА и “Левски” юноша Деспотов, който изкупи вината си за гола напълно, спасиха нашите момчета от по-голяма загуба.
Удар с глава на халфа Никола Бойчев след изпълнение на ъглов удар пък мина встрани от вратата на гостите. В края на срещата домакините опитаха хаотичен натиск, който доведе само до няколко разбърквания в наказателното поле на санданчани. Влизането на ветерана Иван Гемеджиев освежи малко играта, но и това не стигна поне за равенство.
Въпреки загубата, щастливото развитие на останалите двубои от кръга позволиха на тима ни да остане с 2 точки над зоната на изпадащите. В следващия кръг “Рилски спортист” отново ще бъде домакин, като ще се опита да се справи със съпротивата на третия във временното подреждане тим на “Пирин” /Гоце Делчев/. Сблъсъкът с неврокопчани ще се играе в неделя от 15.00 ч.
“Р. спортист”: Деспотов, Крумов, Пътников, Иванов, Колев, Младенов, Аврамов /61 – Гемеджиев/, Бойчев, Додов /45 – Григоров/, Захариев, Киров