“Рилец” (Говедарци) не успя да препъне устремения “Ракитин” (Трудовец)

Отборът на “Рилец” не успя да се противопостави на “Ракитин” и загуби с 0:3 гостуването си в Трудовец на 20 март.
Устремените към върха в Областната футболна група София-изток домакини наложиха превес в играта още от началото на мача. Говедарчани удържаха успешно напористите им действия, но все пак капитулираха в най-неподходящия момент. Точно преди края на първото полувреме Антон Димитров откри резултата и нанесе тежък психологически удар на своите съперници. Деян Костадинов удвои преднината на “Ракитин” след почивката, а крайното 3:0 в края на мача оформи Боян Макавеев. Нашите момчета пък имаха възможност да се върнат в мача, но пропуснаха изгодно положение в средата на втората част.
Загубата остави “Рилец” на четвъртото място с актив от 14 точки, колкото има и “Левски” (Долна баня). Ракитин пък продължи силното си представяне и с натрупаните вече 22 точки остава на 3 зад лидера “Костенец”.
В следващия кръг “Рилец” приема на ст. “Мальовица” в Говедарци третия в класирането тим на “Козаро” (Ботевград).