„Рилец” /Говедарци/ обърна „Легия” /Рударци/ до 4:2, запази шансове да продължи за купа „Витоша”

Първи успех в група „А” на летния подготвителен турнир за Купата на Витоша записаха футболистите на „Рилец”, които обърнаха от 0:2 до 4:2 „Легия” /Рударци/ на 29 юли на стадиона в с. Железница. Съставът от пернишкото село, намиращо се в северозападните поли на Витоша, започна във вихрено темпо и още до 15-ата мин. водеше с 2:0 след голове на К. Димитров. Постепенно говедарчани заиграха доста по-уверено и на свой ред създадоха немалко положения. Така се стигна до 29-ата мин., в която Красимир Вардаров вкара с глава за 1:2 след центриране на Любомир Джамбазов. Малко след това диригентът в средата на терена за „Рилец” Никола Бойчев изведе Николай Георгиев сам срещу вратаря на „Легия”, който извърши нарушение за дузпа. Кр. Вардаров нямаше проблеми от бялата точка и изравни резултата. „Рилец” се хвърли в още по-яростни атаки и следващият гол падна веднага след началото на втората част. Бойчев намери Васил Драганов, който с мощна тупалка от воле не остави никакви шансове за противниковия вратар и оплете топката в мрежата му – 3:2. Вдъхновени от осъществения обрат, възпитаниците на Георги Кацарски стигнаха и до още едно попадение. То бе дело на Н. Бойчев, разписал се на празна врата след скоростна акция на Кр. Вардаров в последната минута на мача.
Този гол може да се окаже от голямо значение за съдбата на тима. След изиграването на два кръга „Рилец” дели второто място в групата с по 3 т. и еднаква голова разлика от 6:6 с отбора на „Обеля”. В пряк сблъсък помежду си на 12 август, неделя, двата тима предстои на определят втория участник от група „А” на полуфиналите за Купата на Витоша. Правилникът предвижда при равенство в резултата да се изпълняват дузпи. Сигурен първенец и участник на полуфиналите вече е „Гранит” /Владая/.