„Рилски“ би „Спартак“ /Пл/ след 30 т. на Златин Георгиев и се върна на победния път

Баскетболният „Рилски спортист“ спечели с 91:75 домакинството си на „Спартак“ /Плевен/ на 24 ноември и се завърна на победния път в Националната баскетболна лига.
Самоковци улесниха задачата си със силна първа четвърт, с която дадоха да се разбере, че не са подценили двубоя. Все пак плевенчани се задържаха сравнително близо до съперника си и на почивката изоставаха със само 6 точки. „Рилски“ отново увеличи оборотите след паузата, за да вземе третия период с 26:15, а до края срещата просто се доиграваше.
Златин Георгиев изигра най-силния си мач от началото на сезона. Голди отбеляза рекордните 30 точки, към които добави 6 асистенции, 5 борби, 2 откраднати топки, а и не допусна нито една грешка. Това бе най-резултатният мач за по-малкия от братята Георгиеви от 27 април 2007 г., когато играещият тогава за „Левски“ състезател забива 32 пункта при загубата с 89:91 от „Черно море“ в решителен трети сблъсък от четвъртфиналната серия между двата тима.
Тони Гуджино реализира 18 точки срещу „Спартак“, а Джейлън Дженкинс записа поредния си дабъл-дабъл от 12 точки и 11 борби.
„Рилски спортист“: Георгиев 30, Гуджино 18, Дженкинс 12, Маринов 6, Харис /Бозов 11, Едуърдс 6, Маринчешки 4, Васов 2, Хаджирусев 2/.
Бившият играч на „Рилски“ Константин Коев постигна 25 пункта за гостите, а другите състезатели, играли в Самоков – Денислав Вутев, Тодор Тодоров и Георги Бързаков, не успяха да окажат сериозно влияние върху развитието на двубоя.
В следващия кръг възпитаниците на Людмил Хаджисотиров гостуват на 8 декември, събота, от 18 ч. на „Ямбол“ с Дарин Иванов в състава си.