“Рилски” вкара 108 на “Черноморец” и натрупа 11 поредни победи в НБЛ

Брендън Браун с поредния си успешен пробив в мача.

“Рилски спортист” надигра със 108:91 “Черноморец” на 15 януари и постигна 11 поредна победа в Националната баскетболна лига.
Двата отбора направиха доста резултатен мач, като още в първата част реализираха общо 60 точки – 36:24 в полза на домакините. Разликата в тяхна полза продължи да расте и през втория период – 59:45. Резултатността не спадна и след почивката, но все пак самоковци “надстреляха” своя опонент и се поздравиха с пореден заслужен успех.
Гардът Брендън Браун изигра впечатляващ двубой с дабъл-дабъл от 26 точки и 10 асистенции. Алекс Симеонов и Мирослав Васов записаха по 13 пункта, а с двуцифрен точков актив завършиха и Тихомир Желев, Трей Портър и Николас Карвачо, който добави и 9 борби към статистиката си.
Гостите разчитаха предимно на основната си петица в мача, като четирима от титулярите се отчетоха с двуцифрен точков актив – Марвин Смит /21/, Даянте Болдуин /15/, Константин Коев /14/ и Уендел Люис /14/.
“Рилски спортист”: Брендън Браун 26, Алекс Симеонов 13, Николас Карвачо 10, Златин Георгиев 8, Павлин Иванов 8 /Мирослав Васов 13, Тихомир Желев 11, Трей Портър 10, Николай Георгиев 7, Деян Карамфилов 2, Георги Адирков, Борислав Николов/.
“Черноморец”: Марвин Смит 21, Даянте Болдуин 15, Константин Коев 14, Уендел Люис 14, Евгени Хаджирусев 9 /Милош Милидрагович 6, Томас Читадзе 6, Симеон Русинов 3, Борис Войков 3/.
“Доволен съм от представянето ни в нападение днес – все пак вкарахме 108 точки и направихме 30 асистенции. В защита обаче липсваше агресия и концентрация и затова смятам, че можем да играем и по-добре. Това обаче донякъде сигурно се дължи и на сгъстената ни програма. Затова сега най-важното е да се възстановим и да излезем готови срещу “Спартак” в Плевен” на 19 януари”, коментира треньорът на “Рилски” Людмил Хаджисотиров.