„Рилски” втори в Балканската лига след успех над „Куманово”

„Рилски спортист” показа, че ще преследва докрай полуфиналите в Балканската лига с победата си с 88:75 над КК „Куманово” на 12 февруари в „Арена Самоков”. Нещо повече, с актив от 3 победи и 3 загуби нашите момчета заемат второ място в групата. В следващия кръг – на 7 март, тимът ни приема израелския „Галил Гилбоа”.
Момчетата на Росен Барчовски не срещнаха никакви проблеми с македонците и още на почивката имаха преднина от 7 точки – 41:34. В третата и четвъртата част „Рилски” вдигна още повече оборотите и най-вече чрез Бранко Миркович и Тери Смит успя лесно да затвори мача. Сръбският плеймейкър се превърна в най-резултатния играч за своите с 21 точки и 6 асистенции. Смит добави 18 т. и 9 борби, а Бракстън Дюпри избухна с 16 пункта и 11 овладени топки.
Стрелбата от тройката на домакините не вървеше в този мач, но пък им потръгнаха изстрелите от средно разстояние и от линията за наказателни удари. „Р. спортист” взе и 5 борби повече от съперника – 39:34.
„В общи линии съм доволен от момчетата. 13 точки разлика не са малко, но имаше възможност да победим и с повече. В края малко се отпуснахме и затова гостите намалиха изоставането си. „Куманово” е сериозен отбор, независимо че на някои им се струва, че това не е така. До момента играеха доста по-силно, може би сега ги ограничихме със защитата си”, доволен бе след срещата старшията Барчовски.
На 17 февруари, неделя, „Рилски спортист” приема „Черноморец” в среща от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига. Двубоят в „Арена Самоков” е с начален час 17.00, а букмейкърът Sportingbet очаква изразителна победа на самоковци.