„Рилски” дръпна на „Балкан” след драматичен успех в Самоков

Очакванията за изключително оспорвана четвъртфинална плейофна серия между четвъртия и петия в редовния сезон на Националната баскетболна лига – „Рилски спортист” и „Балкан”, се оправдаха напълно още в първия мач. Самоковци успяха да сломят съпротивата на ботевградчани с 81:79 след продължение и поведоха с един успех. Серията продължава с мач в Ботевград на 29 април, събота, от 19.30 ч. Играе се до две победи.
Днешният дуел бе напълно равностоен и двата тима често сменяха водачеството в резултата. Обстановката в „Арена Самоков” се нажежи до червено в края на срещата след спорно съдийско отсъждане. При резултат 73:72 три секунди преди края на фаул линията застана центъра на гостите Михайло Секулович. Черногорецът пропусна и двата си опита, но арбитрите отсъдиха да повтори второто си хвърляне, което изнерви до краен предел зрителите в залата. Секулович успя да се концентрира и прати двубоя в 5-минутно продължение. Там обаче съдбата не бе благосклонна към гостите и те си тръгнаха с наведени глави от Самоков.
Най-полезен за успеха на „Рилски” с „дабъл-дабъл” от 23 т. и 11 борби бе американецът Еван Бруинсма. Капитанът Йордан Бозов завърши срещата с 21 пункта и 8 асистенции, Николай Стоянов добави 12 т., а важна роля в подкошието изигра Ди Джей Шелтън, преборил се 14 пъти за топката.
„Рилски спортист”: Бруинсма 23, Бозов 21, Георгиев 10, Иванов 5, Шелтън 4 /Стоянов 12, Вутев 6, Франсис, Секулов/.