“Рилски” е домакин на “Ботев” /Ихт/ на старта на “В” група

“Рилски спортист” приема завърналия се в третия ешелон след едногодишно отсъствие тим на “Ботев” /Ихтиман/ на старта на новия сезон в Югозападната “В” група. Двубоят е в неделя, 9 август, от 18 ч. на ст. “Искър”, а надеждите на ръководството на тима ни са за победа и 3 точки.
Повод за оптимизма на управата са силните изяви на футболистите в подготвителния период, когато те записаха три победи и едно равенство. Последната контрола на “оранжевите” – на 1 август срещу втория отбор на “Славия”, приключи с успех 2:1.
“Белите” първи откриха резултата след точно изпълнена дузпа през първата част, но след почивката домакините показаха характер и стигнаха до пълен обрат с попадения на вездесъщия Васил Киров от фаул /61 мин./ и новото попълнение Борислав Кралев /72 мин./.
Наставникът Петър Аджов избра схема 4-4-1-1 с изнесен напред Костадин Аджов. В края на първото полувреме обаче голаджията бе сменен заради преумора и на негово място влезе Кралев, който отбеляза победния гол след хубав самостоятелен пробив.
90 минути на вратата записа вратарят Красимир Гьорев, а карето в защита бе оформено от Тихомир Крумов, Росен Пътников, Виктор Младенов и Евгени Гроздин. В халфовата линия действаха Виктор Колев, Янко Ангелов, Никола Бойчев и Кристиян Додов, а Васко Киров подхранваше с топки тарана Коце Аджов.
След края на мача треньорският щаб изрази удовлетворението си от усилията на играчите.